NOWOCZESNA i KOMPLEKSOWA REHABILITACJA POCOVIDOWA – opracowana przez zespół specjalistów dla wspomagania procesu rehabilitacyjnego u osób po przebytej chorobie COVID-19.

CEL NASZEGO PAKIETU REHABILTACYJNEGO:

 • ocena stanu zdrowia pacjenta (lekarz, psycholog, fizjoterapeuta) 
 • poprawa wydolności wysiłkowej i krążeniowej (Fizjoterapeuta ) 
 • poprawa sprawności oddechowej oraz siły mięśniowej (Fizjoterapeuta ) 
 • poprawa ogólnej sprawności fizycznej , upowietrznienie płuc (komora hiperbaryczna) 
 • wsparcie zdrowia psychicznego : poprawa koncentracji, pamięci , nastroju (Biofeedback, Tdcs) 
 • edukacja zdrowotna (Dietetyk, psycholog, Fizjoterapeuta )
 • poprawa sprawności ( wybrany specjalista np. logopeda, psychoterapeuta )
 • pakiet dobranych kilkunastu badań laboratoryjnych

W pakiecie rehabilitacji pulmonologicznej do ćwiczeń oddechowych dodajemy :

 • pomoc specjalisty ( fizjoterapeuta, psycholog, lekarz, dietetyk )
 • ćwiczenia rehabilitacji poznawczej na urządzeniach medycznych TDCS ( stymulator prądem stałym ), Biofeedback ( trening poprawy koncentracji )
 • sesje w komorze tlenowej

REHABILITACJA PULMONOLOGICZNA W PORADNI DIAMED

REHABILTACJA PULMONOLOGICZNA TO M.IN.:

I. Nauka prawidłowego oddychania (tor) 

II.  Drenaż ułożeniowy: odpowiednie pozycje drenażowe, umożliwiają wykorzystanie sił grawitacji do przemieszczania się wydzieliny. 

III. Pozycje łagodzące duszność:

 1. Ułożenie na boku z podparciem, leżenie na boku z lekko ugiętymi kolanami, podczas gdy głowa i szyja pozostają podparte poduszkami.

 2. Pozycja siedząca z pochyleniem do przodu – usiądź przy stole i pochyl górną część tułowia do przodu, opierając głowę i szyję na poduszce, a ramiona układając luźno na stole. Możesz również wykonać tę pozycję bez użycia poduszek. 

3. Pozycja siedząca z pochyleniem do przodu (bez stołu naprzeciwko)

4. Pozycja stojąca z pochyleniem do przodu i podparciem – stojąc, pochyl się do przodu i oprzyj rękoma o parapet lub inny stabilny przedmiot.

5.Siedząc na krześle, pochyl się do przodu w taki sposób, aby łokcie spoczywały na kolanach lub podłokietnikach fotela. 

6. Pozycja stojąca z podparciem pleców – oprzyj się plecami o ścianę, ręce układając luźno wzdłuż tułowia. Twoje stopy powinny być lekko rozstawione i znajdować się w odległości około 30 cm od ściany.

IV. Przykładowe ćwiczenia oddechowe to: 

 1. Pozycja: siad z wyprostowanymi plecami na krawędzi łóżka. Kończyny górne spoczywają na udach. Ruch polega na wykonaniu zgięcia i odwiedzenia w stawie ramiennym, symetrycznie po obu stronach. W tym samym czasie wykonujemy głębokie ziewnięcie ustami. Po kilku sekundach opuszczamy ręce i szeroko uśmiechamy się przez 5 sekund. Ćwiczenie należy wykonywać przez 2-3 minuty. 
 2. Pozycja: leżenie na plecach. Kończyny dolne ugięte w biodrach i kolanach, stopy na podłodze. Ręce umieszczone w okolicy przepony. Język dotyka podniebienia. Ruch polega na wykonaniu wdechu nosem, następnie powietrze należy skierować do brzucha w okolicę przyłożonych rąk. Następnie należy rozsunąć palce u rąk. Wydech wykonujemy powoli, także przez nos. Cykl powtarzamy kilkukrotnie w ciągu 2-3 minut. 
 3. Pozycja: siad przy stole. Ręce splecione w okolicy przepony. Na stole butelka wypełniona wodą do połowy, w środku zanurzona elastyczna rurka, słomka, wężyk. Ruch polega na wykonywaniu wydechu tak, aby powstawały bąble powietrza w wodzie. Należy starać się wydychać powietrze w sposób umożliwiający nieprzerwane pojawianie się bąbli. Wykonujemy ćwiczenie, zaczynając od kilku sekund, stopniowo wydłużając czas. 
 4. Pozycja: stanie w rozkroku na szerokości bioder. Kończyny górne opuszczone w dół. Ruch polega na wykonaniu wdechu nosem z jednoczesnym uniesieniem kończyn górnych nad głowę, następnie wykonujemy wydech ustami połączony z opuszczaniem kończyn górnych w dół. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy. 
 5. Pozycja: siad na krześle, plecy wyprostowane, sylwetka lekko pochylona do przodu. Ruch polega na wykonaniu wdechu nosem, a następnie powolnym wypuszczaniu powietrza połączonym z wymawianiem głoski „R”. Ćwiczenie powtarzamy 15 razy. 

TAKIE I INNE ĆWICZENIA MOŻESZ NAUCZYĆ SIĘ WYKONYWAĆ POD OKIEM FIZJOTERAPEUTY

W PAKIECIE TANIEJ –>tDCS / biofeedback (poprawa koncentracji, nastroju), tlenoterapia w komorze hiperbarycznej, atrakcyjne ceny na badania laboratoryjne, w pakietach rabaty do 10 – 15 % w zależności od ilości wykupionych terapii.

Zapraszamy do kontaktu: 730 750 993 / 883 701 769