Rehabilitacja i rozwój
Rehabilitacja czyli poprawa istniejącej funkcji fizycznej lub umysłowej może przebiegać w bardzo wielu obszarach : rehabilitacja ruchowa, a w tym fizjoterapia czy rehabilitacja funkcji poznawczych, integracja sensoryczna.
Poradnia DIAMED oferuje możliwość korzystania z usług fizjoterapeuty, który pomoże Państwu w powrocie do sprawności fizycznej, łagodzeniu konsekwencji urazów oraz chorób.
W ofercie posiadamy również rehabilitację z elementami integracji sensorycznej (SI), w ramach której przeprowadzane są zajęcia dla dzieci według zindywidualizowanego planu. Po więcej informacji zapraszamy do zakładki „Integracja Sensoryczna”.
Rehabilitacja funkcji poznawczych polega na systematycznym ćwiczeniu pamięci, koncentracji, uwagi poprzez wykonywanie zadań dostosowanych do aktualnego stanu pacjenta. Jest ona proponowana dla osób, które borykają się m.in. ze skutkami chorób przewlekłych, udaru, uszkodzeń mózgu. Oferujemy też treningi pamięci, wsparcie profesjonalnego i doświadczonego zespołu, który dzięki urozmaiconym zadaniom i wiedzy, pomoże przejść drogę ku poprawie zdrowia i funkcjonowania.
Korzystamy z najnowszych technologii w medycynie – w Poradni Diamed stosowana jest rehabilitacja przy użyciu mikropolaryzacji mózgu przez zastosowanie sprzętu do tDCS i Biofeedback ( więcej informacji w zakładkach ).
Jeśli są Państwo zainteresowani podjęciem się rehabilitacji w naszej poradni lub chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji – zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją.
REHABILITACJA PULMONOLOGICZNA W PORADNI DIAMED
Jedna ze składowych NOWOCZESNEJ i KOMPLEKSOWEJ REHABILITACJI POCOVIDOWEJ – opracowanego przez zespół specjalistów procesu rehabilitacyjnego dla osób po przebytej chorobie COVID-19.
CEL PAKIETU REHABILTACYJNEGO:
- ocena stanu zdrowia pacjenta,
- poprawa wydolności wysiłkowej i krążeniowej,
- poprawa sprawności oddechowej oraz siły mięśniowej,
- poprawa ogólnej sprawności fizycznej,
- wsparcie zdrowia psychicznego,
- edukacja zdrowotna
REHABILTACJA PULMONOLOGICZNA TO M.IN.:
I. Nauka prawidłowego oddychania (tor)
II. Drenaż ułożeniowy: odpowiednie pozycje drenażowe, umożliwiają wykorzystanie sił grawitacji do przemieszczania się wydzieliny.
III. Pozycje łagodzące duszność:
- Ułożenie na boku z podparciem, leżenie na boku z lekko ugiętymi kolanami, podczas gdy głowa i szyja pozostają podparte poduszkami.
- Pozycja siedząca z pochyleniem do przodu – usiądź przy stole i pochyl górną część tułowia do przodu, opierając głowę i szyję na poduszce, a ramiona układając luźno na stole. Możesz również wykonać tę pozycję bez użycia poduszek.
- Pozycja siedząca z pochyleniem do przodu (bez stołu naprzeciwko)
- Pozycja stojąca z pochyleniem do przodu i podparciem – stojąc, pochyl się do przodu i oprzyj rękoma o parapet lub inny stabilny przedmiot.
- Siedząc na krześle, pochyl się do przodu w taki sposób, aby łokcie spoczywały na kolanach lub podłokietnikach fotela.
- Pozycja stojąca z podparciem pleców – oprzyj się plecami o ścianę, ręce układając luźno wzdłuż tułowia. Twoje stopy powinny być lekko rozstawione i znajdować się w odległości około 30 cm od ściany.
IV. Przykładowe ćwiczenia oddechowe to:
- Pozycja: siad z wyprostowanymi plecami na krawędzi łóżka. Kończyny górne spoczywają na udach. Ruch polega na wykonaniu zgięcia i odwiedzenia w stawie ramiennym, symetrycznie po obu stronach. W tym samym czasie wykonujemy głębokie ziewnięcie ustami. Po kilku sekundach opuszczamy ręce i szeroko uśmiechamy się przez 5 sekund. Ćwiczenie należy wykonywać przez 2-3 minuty.
- Pozycja: leżenie na plecach. Kończyny dolne ugięte w biodrach i kolanach, stopy na podłodze. Ręce umieszczone w okolicy przepony. Język dotyka podniebienia. Ruch polega na wykonaniu wdechu nosem, następnie powietrze należy skierować do brzucha w okolicę przyłożonych rąk. Następnie należy rozsunąć palce u rąk. Wydech wykonujemy powoli, także przez nos. Cykl powtarzamy kilkukrotnie w ciągu 2-3 minut.
- Pozycja: siad przy stole. Ręce splecione w okolicy przepony. Na stole butelka wypełniona wodą do połowy, w środku zanurzona elastyczna rurka, słomka, wężyk. Ruch polega na wykonywaniu wydechu tak, aby powstawały bąble powietrza w wodzie. Należy starać się wydychać powietrze w sposób umożliwiający nieprzerwane pojawianie się bąbli. Wykonujemy ćwiczenie, zaczynając od kilku sekund, stopniowo wydłużając czas.
- Pozycja: stanie w rozkroku na szerokości bioder. Kończyny górne opuszczone w dół. Ruch polega na wykonaniu wdechu nosem z jednoczesnym uniesieniem kończyn górnych nad głowę, następnie wykonujemy wydech ustami połączony z opuszczaniem kończyn górnych w dół. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy.
- Pozycja: siad na krześle, plecy wyprostowane, sylwetka lekko pochylona do przodu. Ruch polega na wykonaniu wdechu nosem, a następnie powolnym wypuszczaniu powietrza połączonym z wymawianiem głoski „R”. Ćwiczenie powtarzamy 15 razy.
TAKIE I INNE ĆWICZENIA MOŻESZ NAUCZYĆ SIĘ WYKONYWAĆ POD OKIEM FIZJOTERAPEUTY
W PAKIECIE TANIEJ –> tDCS / biofeedback (poprawa koncentracji, nastroju), tlenoterapia w komorze hiperbarycznej, atrakcyjne ceny na badania laboratoryjne
Zapraszamy do kontaktu: 730 750 993 / 883 701 769
Minęło już tyle miesięcy pandemii, że mogliśmy poczynić obserwacje zmian pocovidowych w funkcjonowaniu poznawczym ozdrowieńców. Wyraźnym staje się fakt, że rekonwalescencja wymaga poprawy sprawności fizycznej i psychicznej osób po chorobie.
Otrzymujemy zgłoszenia do terapii następujących dolegliwości :
- zniechęcenie, obniżenie nastroju
- zaburzenia koncentracji
- pogorszenie pamięci
- rozdrażnienie
- mniejsza sprawność psychiczna i fizyczna
Podobne problemy i wyzwania pojawiają się w trakcie rehabilitacji poudarowej, pozawałowej czy stanach powypadkowych przy dłużej utrzymującym się braku aktywności zarówno społecznej jak i zawodowej.
W postępowaniu terapeutycznym oferujemy badania funkcji poznawczych oraz dobrane stymulacje rehabilitacyjne – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!
SKORZYSTAJ Z SZEREGU NOWOCZESNYCH METOD POPRAWY ZDROWIA PO CHOROBIE
- wstępna konsultacja psychiatryczna lub neurologiczna
- tDCS / biofeedback – cykl 10-15 treningów w zależności od zapotrzebowania -> w pakiecie nawet do 10% taniej
- rehabilitacja pulmonologiczna – gimnastykę oddechowa pod okiem fizjoterapeuty, postępowanie w przypadku duszności, pozycje łagodzące duszność, techniki i nauka prawidłowego oddychania
- tlenoterapia w komorze hiperbarycznej w atrakcyjnej cenie w ramach współpracy z inną placówką (oszczędzasz nawet 15zł na jednym zabiegu)
- konsultacja neuropsychologiczna lub psychologiczna
- konsultacja pedagogiczna / logopedyczna / dietetyczna
- fototerapia
- atrakcyjne ceny na badania laboratoryjne
Wraz ze specjalistą określisz PLAN TERAPEUTYCZNY najbardziej optymalny dla Twojego organizmu – MOŻLIWOŚĆ TWORZENIA RÓŻNYCH PAKIETÓW TERAPEUTYCZNYCH.
Poradnia DIAMED ul. E. Orzeszkowej 29c GNIEZNO – tel. 730 750 993
Pracownia Rehabilitacji i Terapii Diamed ul. Warszawska 149/3 POZNAŃ – tel. 883 701 769