Dogoterapia

“Dogoterapia – aktywnie !”

Program autorski pracy terapeutycznej z udziałem psów. 

lek. Anna Jankowiak – jestem psychologiem i psychoterapeutą, a także instruktorem szkolenia psów, instruktorem Rally-O i dogoterapeutą. Ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe i zdobyta wiedza pozwalają mi tworzyć nowe metody terapii oparte o specjalistyczne sposoby pracy z psami. W ostatnich latach zgłębiam wiedzę o takich możliwościach pracy psów które są skuteczne terapeutycznie i sprawiają przyjemność również psim pomocnikom. Dbamy o to, żeby praca była etyczna i komfortowa. Efektem zajęć dogoterapeutycznych jest poprawa równowagi emocjonalnej, stymulacja poznawcza i rozwój społeczny. Dobieramy metody pracy indywidualnie do potrzeb pacjenta / klienta. 

Zachęcam również zdrowych pasjonatów psich aktywności (młodzież i  dorosłych ) do udziału w szkoleniach – zawsze można pracować nad doskonaleniem komunikacji tymi metodami.

Pracujemy terapeutycznie z udziałem psów na trzy sposoby:

  1. Prowadząc indywidualne zajęcia terapeutyczne z zakresu rozwoju mowy, rozwoju ruchowego, poprawy komunikacji na których realizujemy określone na wstępie cele np. poszerzenie słownika, poprawa aktywności komunikacyjnej, poprawa aktywności ruchowej a pies bierze w nich udział jako Pomocnik Terapeuty i w wyniku jego udziału wzrasta motywacja do wykonywania ćwiczeń u rehabilitowanego pacjenta. Takie zajęcia wymagają wcześniejszej konsultacji potwierdzającej że para Pacjent i Pies Pomocnik Terapeuty będą mogli wspólnie skutecznie pracować. 
  2. Prowadząc warsztaty i zajęcia indywidualne z udziałem psa podczas których uczymy umiejętności pracy z psami i poszerzamy kompetencje społeczne uczestników. Konieczne jest spotkanie zapoznawczo – kwalifikacyjne, aby potwierdzić, że ten rodzaj terapii jest właściwą propozycją terapeutyczną. 
  3. Prowadząc zajęcia przygotowujące kursantów do opanowania umiejętności pracy z psem, poprawy komunikacji z psem i otoczeniem, umiejętności prowadzenia psa w psim sporcie np Rally-o. Możliwe jest przygotowanie zainteresowanych do udziału w ogólnopolskich zawodach psiego posłuszeństwa na luzie ( Rally-O ) i udział w tych zawodach. Przed rozpoczęciem pracy konieczne jest spotkanie zapoznawczo – kwalifikacyjne.

    Zgłoszenia :

    • na adres mailowy annajankowiak@gmail.com
    • SMS o treści ” Dogoterapia – aktywnie !”  na nr tel. 605 319 650